Knihovna má  krásné nové dětské oddělení!

Přijďte se podívat, přijďte si číst, přijďte si hrát!

Beseda s cyklotrempem Janem Vlasákem

středa 25. 10. 2017

Horolozec, cyklotremp a spisovatel. Na svém kole procestoval 50 zemí světa. Výborný vypravěč, jehož cestovatelskou diashow poznáte podle salv smíchu posluchačů v sále.

Jeden z našich nejlepších outdoorových literárních humoristů, který ve svých knížkách z cest, břitkým suchým humorem komentuje zážitky s domorodci a někdy i s našinci.

Zapište si do kalendáře datum této báječné besedy!

Těšíme se na Vás v 17,00 hodin!

___________________________________________________________

Zveme Vás na další krásnou besedu!

Paní Saša Ryvolová nás provede svým putováním po Ugandě

Sejdeme se ve středu 24. ledna 2018 v 17,00 hodin

ve společenské místnosti OÚ Svijany

Další krásná beseda s astronomem Petrem Horálkem

Kalendář akcí místní knihovny

říjen - listopad 2017

Čas

Název

Co se bude dít

16. 10. 17,00 hod Básničkování Zveme děti, maminky, babičky.
    !

18.10.  17.00 hod Ozdoby Co všechno jde vyrobit ze staré vlny.

23.10.  17.00 hod Mami, pojďme si hrát Přijďte si vyzkoušet nové hry v knihovně.

25.10. 17.00 hod Pohádkové odpoledne Promítání a malování pohádek.

30.10.

17.00 hod

Maminky, děti, babičky, - pro šikovné ručičky

- Výtvarná dílna -

1. 11 17,00 hod Čteme, promítáme a malujeme pohádku Zveme děti, rodiče, prarodiče
6. 11. 17.00 Přijďte si hrát do knihovny zahrajeme si divadlo
13.11. 17,00 Otevřené dveře výtvarné dílny přijďte si něco hezkého vyrobit

_______________________________________________________________________

V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení

Chystáme pro vás k vypůjčování docela velký a pěkný sortiment společenských her od firmy Mindok.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?
Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma vyzkoušet!

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!

Ocenění pro knihovnu

Milí čtenáři,

naše knihovna byla nominovaná KVK v Liberci do celostátní soutěže Knihovna roku 2015. V prvním zářijovém týdnu knihovnu navštívila hodnotící komise Ministerstva kultury ČR. Členové komise hodnotili nejen prostředí knihovny, ale i uspořádání a dostupnost knihovního fondu, zpřístupnění on-line katalogu na internetu, poskytované služby, aktivity knihovnice, nabídku akcí pro veřejnost, přehlednost webových stránek a mnoho dalších kritérií.

Dne 8. října 2015 předala v Zrcadlové kapli pražského Klementina první náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2015".

Ocenění za mimořádné ekologické (environmentální) aktivity pro rodiny v obci a výchovu dětí k občanské odpovědnosti

převzali pro knihovnu ve Svijanech starosta obce Ing.Petr Felkner a knihovnice Šárka Kalferstová.

Nejlepší čtenáři naší knihovny za rok 2016

- pro dospělé čtenáře

- pro děti

Naše nejlepší čtenářka

Paní Chleborádová měla z opravdu zasloužené kytičky velikou radost.

Cestovní knihovnička

I naše knihovna již má svoji "cestovní knihovničku". Pro všechny čtenáře je umístěna na zdravotním středisku v Příšovicích a je pravidelně doplňována.

Knihovna nabízí novou službu

Donášku knih do domu

Občanům, kteří mají problém se do knihovny dostavit osobně, nabízíme donesení vybraných knih až k Vám domů. Stačí zavolat na tel. 724 026 762 a sdělit, o jaké knihy máte zájem.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyberte si z nabídky naší knihovny na Internetu

Veškerý fond knihovny je již zpracován v počítači a od července je pro Vás  zpřístupněn elektronický katalog zde na webových stránkách knihovny online-katalog

Čtenáři knihovny i další zájemci se již mohou seznámit s nabídkou knih z fondu naší knihovny kdekoliv na Internetu.

Registrovaní uživatelé knihovny si mohou prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Najdete zde také přehled knižních novinek, stačí zadat požadované období a vybrat si ty knihy, které Vás zaujmou.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Ocenění pro Místní knihovnu ve Svijanech