Těšíme se na Vás ve středu 29. 9. v 18,00 hodin v Zasedací místnosti Oce Svijany.

Číst a povídat si s námi bude paní Markéta Tallerová herečka divadla F. X. Šaldy a držitelka Thálie.

Dětský den a pasování prvňáčků

Srdečně vás zveme na netradiční dětský den a pasování prvňáčků.

Cestovatelská beseda s Pavlou Bičíkovou

5. Ludvíková Jitka - Zkrocení mlsného muže

6. Scheunemann Frauke - Z pohledu jezevčíka

7. De Longhe Aliena - Zahrada starých tajemství

Z dětské literatury stále vedou:

Deníky malého poseroutky

Beseda s panem Petem Horálkem

Těšíme se na vás dne 19. 2. 2021 v 18.00 hodin v zasedací místnosti obce Svijany

www.obecsvijany.cz/udalosti/boa-vistanedotceny-raj-atlantiku-beseda-s-petrem-horalkem/

Píše se o nás

Knihovna má krásné nové dětské oddělení!

Přijďte se podívat, přijďte si číst, přijďte si hrát!

Cena Knihovník / Knihovnice Libereckého kraje 2017

www.obecsvijany.cz/index.php?oid=6028748&nid=1299&action=detail&id=1

V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení

Chystáme pro vás k vypůjčování docela velký a pěkný sortiment společenských her od firmy Mindok.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?
Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma vyzkoušet!

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!

Ocenění pro knihovnu 2015

Milí čtenáři,

naše knihovna byla nominovaná KVK v Liberci do celostátní soutěže Knihovna roku 2015. V prvním zářijovém týdnu knihovnu navštívila hodnotící komise Ministerstva kultury ČR. Členové komise hodnotili nejen prostředí knihovny, ale i uspořádání a dostupnost knihovního fondu, zpřístupnění on-line katalogu na internetu, poskytované služby, aktivity knihovnice, nabídku akcí pro veřejnost, přehlednost webových stránek a mnoho dalších kritérií.

Dne 8. října 2015 předala v Zrcadlové kapli pražského Klementina první náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2015".

Ocenění za mimořádné ekologické (environmentální) aktivity pro rodiny v obci a výchovu dětí k občanské odpovědnosti

převzali pro knihovnu ve Svijanech starosta obce Ing.Petr Felkner a knihovnice Šárka Kalferstová.

Cestovní knihovnička

I naše knihovna již má svoji "cestovní knihovničku". Pro všechny čtenáře je umístěna na zdravotním středisku v Příšovicích a je pravidelně doplňována.

Knihovničku najdete i na Hasičské zbrojnici ve Svijanech

Knihovna nabízí

donášku knih

do domu

Občanům, kteří mají problém se do knihovny dostavit osobně, nabízíme donesení vybraných knih až k Vám domů. Stačí zavolat na tel. 724 026 762 a sdělit, o jaké knihy máte zájem.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyberte si

z nabídky naší knihovny

na Internetu

Veškerý fond knihovny je již zpracován v počítači a od července je pro Vás  zpřístupněn elektronický katalog zde na webových stránkách knihovny online-katalog

Čtenáři knihovny i další zájemci se již mohou seznámit s nabídkou knih z fondu naší knihovny kdekoliv na Internetu.

Registrovaní uživatelé knihovny si mohou prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Najdete zde také přehled knižních novinek, stačí zadat požadované období a vybrat si ty knihy, které Vás zaujmou.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Ocenění pro Místní knihovnu

ve Svijanech