Bseda o putování po Filipínách

Přijďte na krásnou a nevšední besedu s Turnovským cestovatelem panem Milanem Ječným.

Všichni se sejdeme 16. ledna 2019 v18,00 hodin v zasedací místnosti OÚ.

www.obecsvijany.cz/index.php?id=335485&action=detail&oid=2471151&nid=1299

Naučná literatura dospělým :  50
 Beletrie půjčená dětem :  49
 Naučná literatura dětem :  28

Knihovna má  krásné nové dětské oddělení!

Přijďte se podívat, přijďte si číst, přijďte si hrát!

Beseda s Petrem Horálkem

Srdečně zveme všechny příznivce na další krásnou besedu!

Těším se na vás 8. 3. 2019 v 17,00 hodin v zasedací místnosti OÚ Svijany.

www.obecsvijany.cz/index.php?id=335476&action=detail&oid=2471151&nid=1299

Již teď víme,

že příští rok v říjnu se sejdeme na opět jistě krásné a poutavé besedě s manželi Márovými.

Podrobnosti vám včas řekneme.

Nejžádanější tituly roku 2017

1. Hawkins Paula - Dívka ve vlaku

2. Moyes Jojo - Než jsem tě poznala

3. Svobodová Blanka - Tohle nevyžehlíš

4. Harman Patricia Porodní bába od řeky Hope

5. Heldt Dora - Při návalech aspoň není zima

6. Keleová-Vasilková - Vůně života

7. Matyášová Beáta - Klaudie na rozcestí

Z dětské literatury stále vedou:

Deníky malého poseroutky

Cena Knihovník / Knihovnice Libereckého kraje

www.obecsvijany.cz/index.php?oid=6028748&nid=1299&action=detail&id=1

V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení

Chystáme pro vás k vypůjčování docela velký a pěkný sortiment společenských her od firmy Mindok.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?
Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma vyzkoušet!

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!

Ocenění pro knihovnu

Milí čtenáři,

naše knihovna byla nominovaná KVK v Liberci do celostátní soutěže Knihovna roku 2015. V prvním zářijovém týdnu knihovnu navštívila hodnotící komise Ministerstva kultury ČR. Členové komise hodnotili nejen prostředí knihovny, ale i uspořádání a dostupnost knihovního fondu, zpřístupnění on-line katalogu na internetu, poskytované služby, aktivity knihovnice, nabídku akcí pro veřejnost, přehlednost webových stránek a mnoho dalších kritérií.

Dne 8. října 2015 předala v Zrcadlové kapli pražského Klementina první náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2015".

Ocenění za mimořádné ekologické (environmentální) aktivity pro rodiny v obci a výchovu dětí k občanské odpovědnosti

převzali pro knihovnu ve Svijanech starosta obce Ing.Petr Felkner a knihovnice Šárka Kalferstová.

Cestovní knihovnička

I naše knihovna již má svoji "cestovní knihovničku". Pro všechny čtenáře je umístěna na zdravotním středisku v Příšovicích a je pravidelně doplňována.

Knihovna nabízí novou službu

Donášku knih do domu

Občanům, kteří mají problém se do knihovny dostavit osobně, nabízíme donesení vybraných knih až k Vám domů. Stačí zavolat na tel. 724 026 762 a sdělit, o jaké knihy máte zájem.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyberte si z nabídky naší knihovny na Internetu

Veškerý fond knihovny je již zpracován v počítači a od července je pro Vás  zpřístupněn elektronický katalog zde na webových stránkách knihovny online-katalog

Čtenáři knihovny i další zájemci se již mohou seznámit s nabídkou knih z fondu naší knihovny kdekoliv na Internetu.

Registrovaní uživatelé knihovny si mohou prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Najdete zde také přehled knižních novinek, stačí zadat požadované období a vybrat si ty knihy, které Vás zaujmou.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Ocenění pro Místní knihovnu ve Svijanech