SWAP ve Svijanech - přijďte si vybrat co potřebujete a co nepotřebujete zase pošlete dál.

Koná se 2. 3. v zasedací místnosti OÚ od 14,00 hodin
Aktivita Šiklů v rámci Recyklohraní

Tradiční netradiční MDŽ pod záštitou knihovny Svijany.

Sejdeme se ve středu 6. 3. v 17,30 v zasedací místnosti OÚ.

Netradiční MDŽ – 6. 3. 2024 – Obec Svijany

4. Klevisová Michaela - Kocour z Montmaru

5. Pilátová Lucie - Rok (na) draka

6. Leigh Eva - Skandál na divadle

Z dětské literatury vede:

Krteček

a všechny hry

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Gautemala, Belize – Obec Svijany

Beseda se koná 18. 3. 2024 od 18.00 hodin v zasedací místnosti OÚ.
Moc se na vás všechny těší Pavla Bičíková.
Občerstvení zajištěno
Vstupné dobrovolné.

I letos nás čeká krásná Noc s Andersenem

www.obecsvijany.cz/udalosti/noc-s-andersenem/

Zveme vás na výlet pro naše Šikuly a ostatní děti.

www.obecsvijany.cz/udalosti/vylet-sikulu-a-ostatnich-deti/

Pojedeme v sobotu  13.4.

Píše se o nás

Cena Knihovník / Knihovnice Libereckého kraje 2017

www.obecsvijany.cz/index.php?oid=6028748&nid=1299&action=detail&id=1

V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení

Chystáme pro vás k vypůjčování docela velký a pěkný sortiment společenských her od firmy Mindok.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?
Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma vyzkoušet!

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!

Ocenění pro knihovnu 2015

Milí čtenáři,

naše knihovna byla nominovaná KVK v Liberci do celostátní soutěže Knihovna roku 2015. V prvním zářijovém týdnu knihovnu navštívila hodnotící komise Ministerstva kultury ČR. Členové komise hodnotili nejen prostředí knihovny, ale i uspořádání a dostupnost knihovního fondu, zpřístupnění on-line katalogu na internetu, poskytované služby, aktivity knihovnice, nabídku akcí pro veřejnost, přehlednost webových stránek a mnoho dalších kritérií.

Dne 8. října 2015 předala v Zrcadlové kapli pražského Klementina první náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2015".

Ocenění za mimořádné ekologické (environmentální) aktivity pro rodiny v obci a výchovu dětí k občanské odpovědnosti

převzali pro knihovnu ve Svijanech starosta obce Ing.Petr Felkner a knihovnice Šárka Kalferstová.

Cestovní knihovnička

I naše knihovna již má svoji "cestovní knihovničku". Pro všechny čtenáře je umístěna na zdravotním středisku v Příšovicích a je pravidelně doplňována.

Knihovničku najdete i na Hasičské zbrojnici ve Svijanech

Knihovna nabízí

donášku knih

do domu

Občanům, kteří mají problém se do knihovny dostavit osobně, nabízíme donesení vybraných knih až k Vám domů. Stačí zavolat na tel. 724 026 762 a sdělit, o jaké knihy máte zájem.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyberte si

z nabídky naší knihovny

na Internetu

Veškerý fond knihovny je již zpracován v počítači a od července je pro Vás  zpřístupněn elektronický katalog zde na webových stránkách knihovny online-katalog

Čtenáři knihovny i další zájemci se již mohou seznámit s nabídkou knih z fondu naší knihovny kdekoliv na Internetu.

Registrovaní uživatelé knihovny si mohou prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Najdete zde také přehled knižních novinek, stačí zadat požadované období a vybrat si ty knihy, které Vás zaujmou.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Ocenění pro Místní knihovnu

ve Svijanech