Divadlo TS Tyl Mnichovo Hradiště

Zveme Vás na letos již druhé divadelní představení do Svijan!

Přijďte se podívat a strávit s námi a divadelním spolkem krásný večer plný zábavy.

www.obecsvijany.cz/index.php?id=235624&action=detail&oid=2471151&nid=1299

Výlet pro seniory a děti

Na pátek 7. 7. chystáme krásný výlet na Kokořín.

Čeká nás krásná procházka malebnou krajinou. Půjdeme celkem 4,9 km a po rovině, takže se může přihlásit uplně každý. V cíli cesty, bude čekat nejen autobus, ale i občerstvení vmístních hospůdkách.

Pěší cesta je zhruba v polovině přerušena prohlídkou hradu a malým spočinutím s krásnými výhledy. Pak půjdeme zase dál k cíli.

Na výlet se můžete hlásit u Šárky Kalferstové mob.: 724026762

hradkokorin.eu/

Cestopisná a astronomická přednáška

Petra Horálka

Pátek 5. 5. v 18,00 hodin

Rádi byste si poslechli neotřelé cestopisné povídání? Nebo vás láká přednáška o astronomii? Líbí se Vám fotografie? A chtěli byste vědět, jak vznikají? Zajímá Vás více (nejen) o všech cestách po světě a vzácných nebeských úkazech? Odpovědi přináší ve svých povídáních pro širokou veřejnost…

Druhá

Noc literatury ve Svijanech

Středa 10. května od 18 do 23 hodin v tajemném zámku

Divadelní představení na velkém hřišti.

V neděli 14. 5. od 18,00 hodin se na vás těší divadelní soubor Přepeře se svojí novou divadelní hrou

Pension Belvedere

www.obecsvijany.cz/index.php?id=235620&action=detail&oid=2471151&nid=1299

V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení

Chystáme pro vás k vypůjčování docela velký a pěkný sortiment společenských her od firmy Mindok.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?
Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma vyzkoušet!

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!V naší knihovně na vás čeká další zajímavé překvapení.
Chcete si hrát a nevíte co by se Vám opravdu líbilo?

„Přijďte si hru vypůjčit a v klidu si ji doma ozkoušet!

Ocenění pro knihovnu

Milí čtenáři,

naše knihovna byla nominovaná KVK v Liberci do celostátní soutěže Knihovna roku 2015. V prvním zářijovém týdnu knihovnu navštívila hodnotící komise Ministerstva kultury ČR. Členové komise hodnotili nejen prostředí knihovny, ale i uspořádání a dostupnost knihovního fondu, zpřístupnění on-line katalogu na internetu, poskytované služby, aktivity knihovnice, nabídku akcí pro veřejnost, přehlednost webových stránek a mnoho dalších kritérií.

Dne 8. října 2015 předala v Zrcadlové kapli pražského Klementina první náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2015".

Ocenění za mimořádné ekologické (environmentální) aktivity pro rodiny v obci a výchovu dětí k občanské odpovědnosti

převzali pro knihovnu ve Svijanech starosta obce Ing.Petr Felkner a knihovnice Šárka Kalferstová.

Nejlepší čtenáři naší knihovny za rok 2016

- pro dospělé čtenáře

- pro děti

Naše nejlepší čtenářka

Paní Chleborádová měla z opravdu zasloužené kytičky velikou radost.

Cestovní knihovnička

I naše knihovna již má svoji "cestovní knihovničku". Pro všechny čtenáře je umístěna na zdravotním středisku v Příšovicích a je pravidelně doplňována.

Knihovna nabízí novou službu

Donášku knih do domu

Občanům, kteří mají problém se do knihovny dostavit osobně, nabízíme donesení vybraných knih až k Vám domů. Stačí zavolat na tel. 724 026 762 a sdělit, o jaké knihy máte zájem.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyberte si z nabídky naší knihovny na Internetu

Veškerý fond knihovny je již zpracován v počítači a od července je pro Vás  zpřístupněn elektronický katalog zde na webových stránkách knihovny online-katalog

Čtenáři knihovny i další zájemci se již mohou seznámit s nabídkou knih z fondu naší knihovny kdekoliv na Internetu.

Registrovaní uživatelé knihovny si mohou prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Najdete zde také přehled knižních novinek, stačí zadat požadované období a vybrat si ty knihy, které Vás zaujmou.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Ocenění pro Místní knihovnu ve Svijanech